Argentiinalainen tango
Tasokuvaukset:
Viikko-opetukset
Keskiviikkoisin 18.10. - 1.11. - 15.11.
Paikka: Salpausselän koulu, Hämeenlinnantie 3 Lahti
1. tunti klo 18.00 - 19.00 alkeet 2. tunti klo 19.00 - 20.00 perustaso
Kurssille osallistuminen edellyttää vuoden 2023 MiTangon jäsenyyttä.
Hinta: yksi tunti 8 €, tai molemmat tunnit 14 €
Oma pari olisi hyvä olla, mutta ei välttämätön, sillä tunneilla on parinvaihto. Lisätietoja: sihteerimitango(at)gmail.com
Opetuksesta vastaavat Markku Aho ja Anne Mielonen
Kursseille otetaan rajoitettu määrä osallistujia. Tulethan tunneille vain täysin terveenä ja oireettomana.
Lämpimästi tervetuloa! MiTango ry.
Arttu Artkoski ja Carina Quiroga
opettavat argentiinalaista tangoa (3 x 1h) lauantaina 02.12.2023
Salpausselän koulu Hämeenlinnantie 3 Lahti
klo 12.15 - 13.15 Jatkotaso: tango, tekniikka klo 13.20 - 14.20 jatko- keskitaso: tangovalssi klo 14.30 - 15.30 keskitaso edistyneet: milonga
Kurssihinnat: 15 €/t, koko päivä 40 € Sitova ilmoittautuminen pareittain 28.11. mennessä sihteerille: sihteerimitango(at)gmail.com
Välttääksemme käteisen rahan käsittelyä niin suorita maksu etukäteen seuran tilille FI48 5612 1120 3552 65 ja käytä maksaessasi viitettä 1232. Tulosta kuitti mukaan kurssille tai lähetä sihteerille sähköpostilla. Jos tilille maksu ei onnistu, niin varaa TASARAHA kurssimaksuasi varten.
Mikäli sinulla ei ole omaa paria tiedossa, niin ilmoittaudu ilman paria, ilmoitamme jos pari löytyy ilmoittautuneiden joukosta. Tilanteen mukaan otamme kurssille myös 1-2 paritonta seuraajaa/viejää.
Jatko-keskitason tunnilla järjestetään parinvaihtoa. Parinvaihtoon osallistuminen ei ole pakollista, mutta suosittelemme osallistumaan.
Tarkista tasovaatimukset alla olevasta linkisä.
Kurssille osallistuminen edellyttää vuoden 2023 MiTangon jäsenyyttä
Kursseille otetaan rajoitettu määrä osallistujia. Tulethan tunneille vain täysinterveenä ja oireettomana.
Lämpimästi tervetuloa! MiTango ry.
Jatko-keskitason opetuksiin edellytetään alkeis-perustason osaamista. Katso Tasokuvaukset |